poniedziałek, 29 czerwca 2015

Parę słów o homoseksualizmie i nietolerancji.

Jak zapewne wiecie, niedawno w Stanach zostały zalegalizowane małżeństwa homoseksualne. To zdarzenie spotkało się z wielką falą hejtów, ale też osób popierających nowe prawo. Ja osobiście należę do tej drugiej grupy osób. Cieszę się, że homoseksualiści mają teraz takie same prawa, że nie są dyskryminowani. Uważam, że miłość to miłość, nieważne jaka. Sama jestem osobą heteroseksualną, ale kto wie? Może kiedyś zakocham się w kimś tej samej płci? Życie jest nieprzewidywalne, a miłość jest raczej czymś, o czym nie decydujemy i nie mamy prawie żadnego wpływu! Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Homoseksualizm - z czym to się je?Myślę, że najważniejszym krokiem do akceptacji osób homoseksualnych jest empatyczne podejście. Jak by to było zakochać się w kimś tej samej płci i zostać niepotrzebnie skarconym? Uznanym za margines społeczeństwa? Jak wiecie, ostatnio jest coraz więcej parad, na których osoby homoseksualne zachowują się niezbyt... normalnie. Rozumiecie o co mi chodzi, prawda? Robią wszystko, dosłownie WSZYSTKO, żeby przykuć uwagę innych, uciekają się do jak najbardziej kontrowersyjnych czynów i zachowań. A wiecie, dlaczego? Jest to odpowiedź na wszelką dyskryminację i brak tolerancji. Chcą sprowokować ludzi przeciwnych, właśnie w ten sposób odpowiadają atakiem na atak. Bo czyż spokojne tłumaczenie, że homoseksualizm nie jest niczym złym przekona ludzi ograniczonych i zapatrzonych w swoje wartości, pseudo-patriotycznych katoli? Mimo, że moim zdanie jest to najlepsze rozwiązanie, raczej wiele nie zmieni. A właśnie ta przedstawiona na paradach kontrowersja sprawi, że przeciwnicy tego wszystkiego będą tylko bardziej zdenerwowani i oburzeni. I właśnie takie zachowanie napędza obie strony coraz bardziej przeciwko sobie. 

Nie tolerujesz homoseksualizmu

Jeżeli uważasz, że jest to zaburzenie, to równie dobrze mógłbyś dyskryminować ludzi z rakiem lub depresją.
Nie mam nic przeciwko wyrażaniu własnego zdania, naprawdę. Myślę, że osoby homoseksualne oczywiście mogą się spotkać z osobami, które tego nie pochwalają, ale to tak samo, jak (przykładowo) osoby o ciemnej karnacji. Niektórzy wolą bladość, inni wolą opaleniznę i obu stronom może się nie podobać wygląd osoby po stronie przeciwnej. Ale to tylko ich zdanie i wcale nie powinny się atakować, naskakiwać na siebie. Dlaczego nie przedstawisz jak normalny człowiek argumentów popierających swoje zdanie zamiast od razu ich obrażać? Jest różnica między tolerancją a akceptacją. Nie twierdzę, że powinieneś akceptować homoseksualizm, ale tolerować owszem. Ponieważ te osoby kierują się swoim szczęściem, tacy się urodzili - tak a nie inaczej się zakochali. Uważasz, że mają na siłę być z osobą płci przeciwnej, mimo, że do niej nic nie czują? Albo że mają umrzeć w samotności? To zdecydowanie nie jest rozwiązanie.
Jest wiele nieogarniętych homoseksualistów, ale jeszcze więcej osób heteroseksualnych. (To akurat dlatego, że jest ich więcej) Gdyby osoba heteroseksualna robiła to samo, to po prostu stwierdziłbyś, że jest idiotą. Jednak gdy robi to osoba homo, od razu skreślasz wszystkich ludzi tego pokroju, zwalając całą winę wszelkich odchyleń na orientację. Tak to widzę.

Mała wisienka na torcie.
Dzięki Maku za udostępnienie tego, jest idealne ^ ^

A Ty co o tym myślisz?

2 komentarze:

  1. Temat homoseksualizmu można podciągnąć pod wiele kontrowersyjnych wymian zdań typu równouprawnienie. Jeśli chodzi o Polskę to tutaj takie związki nigdy nie będą akceptowane ze względu na to, że jesteśmy krajem chrześcijańskim, co nie znaczy, że nie mogą być tolerowane. Obie strony postępują źle, a publicznie obściskujące się pary homoseksualne wzbudzają tylko trochę większe kontrowersje niż heteroseksualne, bo kto chce oglądać takie rzeczy w biały dzień? Ja na pewno nie, Cieszę się, że zostało podkreślone, że akceptacja różni się od tolerancji. Proszę wybaczyć nieskładną wypowiedź, ale taka już jestem, że wyrzucam z siebie myśli bez filtru w głowie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polska jest krajem o wolności wyznaniowej, więc zasłanianie się religią przez przeciwników to bullshit c:
    Kocham Cię za ten post mocno.

    OdpowiedzUsuń